Teatr Lalki i Aktora w Łomży

Strona główna » Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka » Relacje festiwalowe

Radość z teatru!!!

Radość z teatru!!!
Circo e dintorni
  • Radość z teatru!!!Michal Svironi
  • Radość z teatru!!!Yuki Puppet Works
  • Radość z teatru!!!Lwowski Teatr Voskressinia

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka w Łomży teatrem cieszą się nie tylko ci, którym uda się wcisnąć na spektakle konkursowe do sal widowiskowych w łomżyńskim teatrze, w Miejskim Domu Kultury czy w Centrum Kultury na Sadowej.

Od VII edycji Festiwalu, czyli od 23 lat na ulicach miasta odbywa się tzw. off festiwal. Na Starym Rynku i przyległych uliczkach Starówki wieczorami występują najwybitniejsze polskie teatry plenerowe i uliczne, które przyciągają tłumy widzów. Na tak ogromnej widowni miejsce znajduje każdy, i to bez konieczności kupowania biletu. Łomżyńska publiczność otrzymuje co roku to, co w polskim teatrze ulicznym najlepsze i najciekawsze. Gościły w Łomży poznańskie Teatr Ósmego Dnia i Teatr Biuro Podróży, Teatr Gry i Ludzie z Katowic, Teatr Akt z Warszawy, Teatr Snów z Gdańska i dziesiątki innych. Łomżyński rynek był świadkiem wspaniałych widowisk, poruszających i wzruszających, poważnych i zabawnych, skłaniających do refleksji i wzbudzających śmiech. Festiwalowe dni stały się świętem dla całego miasta, każdy może poczuć jedyną w swoim rodzaju radość z kontaktu z teatrem.

Tak będzie również podczas jubileuszowego XXX Festiwalu, który rozpoczyna się już we wtorek, 30 maja! Po oficjalnym otwarciu o godz. 10.00 w Teatrze Lalki i Aktora, wieczorem (godz. 19.00) na Starym Rynku odbędzie się Miejskie Otwarcie Festiwalu, czyli inauguracja dla wszystkich mieszkańców Łomży i gości. Niespodzianką dla 10 mieszkańców będzie możliwość przelotu balonem w nagrodę uczestnictwo w zabawach i wygranie konkursów o Festiwalu. Kapitanem gondoli będzie wiceprezydent Łomży! Balon wzbije się w powietrze około godz. 19.00, a przed publicznością wystąpi grupa uliczna Circo e Dintorni z Włoch, rewelacja tegorocznej Walizki. Teatr, który koncertuje na całym świecie i jest po raz pierwszy w Polsce. Zaprezentuje widowisko The Black Blues Brothers, oparte na ścieżce dźwiękowej słynnego filmu Blues Brothers.

W kolejnych dniach na Starym Rynku zobaczymy słynny teatr Voskressinia z Ukrainy, Polski, Izraela i Japonii. W sumie na tegoroczny off festiwal złoży się sześć spektakli ulicznych, koncert oraz wystawa scenografii teatralnej. Na zdjęciach fragmenty spektakli, które będzie można obejrzeć na Starym Rynku podczas tegorocznego off festiwalu. Serdecznie zapraszamy na wydarzenia.

Maria Kaczyńska

2017-05-26 14:53 Opublikował: Administrator