Teatr Lalki i Aktora w Łomży

Strona główna » Aktualności » Wydarzenia sezonu 2017/2018

Pracowity początek sezonu!

  • Pracowity początek sezonu!
  • Pracowity początek sezonu!

Teatr Lalki i Aktora w Łomży inauguruje sezon 2017/2018.

Dla teatru jest to czas nowych nadziei, wyzwań, planów, interesujących propozycji repertuarowych, a przede wszystkim radość z ponownego spotkania w teatrze. Nasz teatr nadal będzie budować wokół siebie przyjazną przestrzeń kulturalną dla różnych pokoleń. Będzie też miejscem ważnych działań artystycznych i wartości, które są bliskie w kształtowaniu najmłodszych widzów.

Wyznacznikiem tej siły będzie repertuar, a przede wszystkim jego uniwersalność, ciekawość, różnorodność, czy odkrywczość.

Od 21 sierpnia trwają próby do spektaklu “Proces” w reżyserii Jarosława Antoniuka na podstawie surrealistycznej powieści Franza Kafki, która zapisała się w historii literatury jako genialna metafora totalitaryzmu i jako opowieść o samotności człowieka we współczesnym świecie. W świecie, w którym wszechwładne państwo i biurokracja odbierają obywatelowi prawo do prywatności i wolności. Uroczysta premiera spektaklu odbędzie się 23 września o godzinie 18.00 uświetniając wieczór jubileuszowy z okazji 30-lecia teatru.

Na zdjęciach: pierwsze próby do spektaklu „Proces”

2017-08-28 12:45 Opublikował: Administrator