Teatr Lalki i Aktora w Łomży

Strona główna » Aktualności » Wydarzenia sezonu 2017/2018

MOBILNY TEATR

  • MOBILNY TEATR
  • MOBILNY TEATR
  • MOBILNY TEATR
  • MOBILNY TEATR
zakończenie inwestycji w teatrze

Z ogromną przyjemnością i satysfakcją pragniemy poinformować, że Teatr Lalki i Aktora w Łomży zakończył zadanie inwestycyjne „Mobilny teatr” w ramach programu Infrastruktura Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach realizowanego projektu został dobudowany zewnętrzny szyb windy transportowej wraz z platformą hydrauliczną do transportu dekoracji. Powyższe zadanie obejmowało wymianę przeszklenia na klatce schodowej, roboty budowlane, dobudowę szybu, roboty hydrauliczne i elektryczne oraz zakup i montaż platformy hydraulicznej o udźwigu do 1000 kg. Platforma będzie obsługiwała transport dekoracji w południowym skrzydle budynku teatru.

Realizacja inwestycji przebiegła zgodnie z planem dzięki zaangażowaniu dwóch lokalnych firm wyłonionych w drodze przetargu: ABP Architekci /autor projektu wykonawczego/ oraz Roboty Ogólnobudowlane Konserwacja Zabytków Andrzej J. Wszeborowski.

Wykonawcom dziękujemy za zaangażowanie, terminowość i solidność, a także za działania wykraczające poza wymagania określone w dokumentacji projektowej, co stworzyło atmosferę rzeczywistej współpracy i chęci harmonijnej realizacji wspólnego celu.

Cieszymy się, że po wielu naszych staraniach skomunikowanie sceny, która mieści się na piętrze budynku z parkingiem stało się faktem. Pozwoli to na likwidację barier komunikacyjnych oraz swobodny, szybki transport środków inscenizacyjnych i dekoracji.

Wdrożenie i zrealizowanie programu MOBILNY TEATR podniesie standard prowadzonej przez Teatr działalności, wzbogaci ofertę artystyczno-edukacyjną, poprawi infrastrukturę techniczną oraz warunki bezpieczeństwa widzów i pracowników, usprawni funkcjonowanie instytucji.

Ta inwestycja to jeden krok na drodze kolejnych ulepszeń naszej bazy lokalowej, co sprawi, że będzie to miejsce jeszcze bardziej przyjazne dla widzów.

Dofinansowano ze środków:

2017-09-12 12:02 Opublikował: Administrator