Teatr Lalki i Aktora w Łomży

Strona główna » Aktualności » Wydarzenia sezonu 2017/2018

Nagroda dla teatru

  • Nagroda dla teatru
  • Nagroda dla teatru

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w miniony piątek podczas XI Dorocznego Koncertu Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku w Operze i Filharmonii Podlaskiej Teatr Lalki i Aktora w Łomży został uhonorowany statuetką za organizację Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka, przedsięwzięcia kulturalnego o uznanej renomie w kraju i za granicą.

Uroczysta gala była spotkaniem przedsiębiorców, ludzi kultury, przedstawicieli władz oraz instytucji publicznych i społecznych, wśród których obecni byli m.in. Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, prezydenci miast regionu, parlamentarzyści oraz wielu innych znamienitych gości.

Rada Izby Przemysłowo-Handlowej postanowiła uhonorować naszą instytucję za odgrywanie istotnego znaczenia dla promocji i rozwoju naszego regionu oraz budowanie pozytywnego wizerunku Podlasia.

To dla nas wielki zaszczyt znaleźć się w gronie wyróżnionych instytucji. Cieszymy się bardzo, że szanowna Rada zauważyła i doceniła organizowany przez nas od 30 lat Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka, który jest jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych przeglądów teatralnych organizowanych w tej części Europy, jak również jednym z najstarszych festiwali teatralnych w kraju.

2017-10-02 09:51 Opublikował: Administrator