Teatr Lalki i Aktora w Łomży

Strona główna » Aktualności » Wydarzenia sezonu 2017/2018

W najbliższą niedzielę "Pinokio"

Teatr Lalki i Aktora w Łomży zaprasza w najbliższą niedzielę 14 stycznia o godzinie 11.00 na familijny spektakl "Pinokio".

„Pinokio” to zabawna i przejmująca zarazem opowieść o losach drewnianego pajacyka, zręcznie wystruganego przez starego stolarza Dżepetto inspirowana książką Carlo Collodiego.

Interesująca scenografia, żywiołowa muzyka, osoby realizatorów /adaptacja i reżyseria – Jarosław Antoniuk, scenografia – Eva Farkašova, muzyka – Bogdan Szczepański/ oraz treść i ponadczasowe przesłanie sprawiają, że „Pinokio” cieszy się popularnością i ogromną sympatią widzów.

Wzruszające przygody drewnianego pajaca, który po wielu perypetiach stał się chłopcem zainteresują nie tylko dzieci, do których spektakl jest przede wszystkim adresowany, ale również ich rodziców i dziadków, którzy w przemianie głównego bohatera dopatrzą się głębszego przesłania.

Większość dzieci zna przecież opowieść o Pinokiu, szeptaną przez rodziców „do poduszki". Być może potem śniły o wspaniałych i niesamowitych, czasem niebezpiecznych przygodach, w których igrało się ze śmiercią, ale też o tych dziecięcych, wiodących do Krainy Zabawek, pokusach i pragnieniach. Pinokio to opowieść o życiu, o dojrzewaniu, o stawaniu się z pajaca człowiekiem. Bo przecież pajac czy osioł to wcale nie brzmi dumnie. Ale nawet będąc nimi - można dorosnąć, zrozumieć, zmienić się. Ile jest z Pinokia w każdym z nas? Czy Pinokio to urwis, czy szukający własnej tożsamości zagubiony i zapatrzony we własne potrzeby chłopiec? Pinokio żądny jest poznania świata, chętnie podejmuje ryzykowne i bezmyślne decyzje. Cierpi za każdym razem. Sztuka odwołuje się do wyobraźni współczesnego widza. Z jednej strony wejście w życie młodego, nieukształtowanego człowieka, z drugiej poważny temat odpowiedzialności i dojrzewania.

 

2018-01-12 08:45 Opublikował: Administrator