Teatr Lalki i Aktora w Łomży

Strona główna » Aktualności » Wydarzenia sezonu 2017/2018

Premiera "Pippi Pończoszanki"

W najbliższą sobotę 3 marca 2018 r. o godzinie 17.00 odbędzie się premiera spektaklu "Pippi Pończoszanki" Astrid Lindgren w reżyserii Michała Derlatki, który współpracowawał już z naszym teatrem przy realizacji uwielbianego przez widzów "Piotrusia i Wilka" w 2013 roku. Do wspólpracy przy najnowszym spektaklu reżyser zaprosił Annę Dobrowodzką - scenografia oraz duet Joannę Sówkę-Sowińską i Wojciecha Brożka - muzyka.

Michała Derlatka tak mówi o Pippi:

Co się stanie, gdy wrzucimy małą dziewczynkę o rudych włosach w tort czekoladowy? Czym zajmują się Poszukiwacze Rzeczy? Czy to prawda, że w Brazylii nie ma ani jednej osoby, która mówiłaby prawdę? A tak w ogóle - to co jest prawdą, a co kłamstwem?

Możecie próbować odpowiedzieć sobie na te i podobne pytania, ale na waszym miejscu odrzuciłbym pierwszą odpowiedź, która przyjdzie Wam do głowy. Kiedy wysilicie umysł i odrzucicie trzy kolejne możliwe rozwiązania być może zaczniecie widzieć świat takim, jakim widzi go Pippilotta Wiktualia Efraimowna Złotomonetta Pończoszanka.

Tam, gdzie pojawia się Pippi, nic nie jest oczywiste. Najbardziej codzienne czynności zmieniają się w szaloną zabawę, prawda miesza się z niesamowitymi historiami nie z tego świata, poprawność polityczna nie istnieje a jej miejsce zajmuje bezpośredniość, humor i niespożyta energia.

Gdy chodzi o Pippi, to nic nigdy nie wiadomo...

2018-02-28 14:24 Opublikował: Administrator